Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym

tresc
Aktualności 2019/2020

Warsztaty profilaktyczne

W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole w klasach I-VIII odbył się cykl warsztatów profilaktycznych. Przeprowadzono zajęcia o tematyce:
  • W klasach I-IV: "Tolerancja – wartość różnorodności. Bądź tolerancyjny – nie dyskryminuj" (co to jest tolerancja, co to znaczy być tolerancyjnym, nasza postawa a tolerancja, akceptacja a tolerancja, jak to, że jestem tolerancyjny wpłynie na mój rozwój osobisty i na moją przyszłość).

  • W klasie V: "Profilaktyka zachowań agresywnych i przemocowych" (jak rozładować złość w sposób społecznie akceptowalny, czym jest złość, czym jest agresja, definicja przemocy psychicznej i fizycznej, sposoby radzenia sobie z przemocą psychiczną i fizyczną, mobbing i sposoby radzenia sobie z nim, instytucje wsparcia dla dzieci i młodzieży).

  • W klasie VI: "Codzienność i wirtualna rzeczywistość, hejt" (czym jest hejt i mowa nienawiści, mój wizerunek w internecie, pozytywne i negatywne aspekty wpływu mediów społecznościowych na poczucie własnej wartości i rozwój osobisty, zjawisko siecioholizmu, jak sobie radzić z hejtem i gdzie szukać pomocy).

  • W klasach VII-VIII: "Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych" (najnowsze wyniki badań o szkodliwości zdrowia e-papierosów, ryzyko zdrowotne związane z używaniem e-papierosów, papierosów tradycyjnych w wieku dojrzewania, substancje szkodliwe zawarte w aerozolu e-papierosów, ja i e-papierosy mój wizerunek środowisku, jak chronić się przed wpływem innych namawiających do aspołecznych zachowań, u kogo szukać wsparcia, pomocy).
Zajęcia w sposób bardzo ciekawy i przystępny dla uczniów przeprowadził Pan Piotr Tytoń.

Andrzej Jasionowski

Powrót do Aktualności

Administrator strony: Andrzej Jasionowski, e-mail: a.jasionowski@poczta.fm
© Wszelkie prawa zastrzeżone | Małochwiej Duży 2012