Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym

tresc
Aktualności 2019/2020

Odwiedziliśmy Pomnik "86 POLEGŁYM..."
w Kol. Zastawie

8 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili Pomnik "86 POLEGŁYM 19 IX 1939 R. W OBRONIE OJCZYZNY I HONORU ŻOŁNIERZA POLSKIEGO" w Kol. Zastawie w związku ze zbliżającą się 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dyrektor szkoły Andrzej Jasionowski przybliżył uczniom historię i genezę powstania pomnika. Uczniowie pomogli w uprzątnięciu otoczenia pomnika oraz zapalili znicze. Pomnik w Kol. Zastawiu od wielu lat jest pod opieką naszej szkoły. Corocznie uczniowie porządkują i odwiedzają go w związku z uroczystościami o charakterze państwowym.

Powrót do Aktualności

Administrator strony: Andrzej Jasionowski, e-mail: a.jasionowski@poczta.fm
© Wszelkie prawa zastrzeżone | Małochwiej Duży 2012