Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym

tresc
Aktualności 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Po mszy świętej, odprawionej w kaplicy pw św. Maksymiliana Kolbego, uczniowie udali się do szkoły na dalszą część obchodów inauguracji nowego roku. Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Andrzej Jasionowski. Przywitał serdecznie wszystkich zebranych, a szczególnie dzieci z zerówki 4-5 i 6-latków, nowych uczniów przybyłych z Surhowa.
Dyrektor wspomniał również o reformie edukacji, która rozpoczęła się w roku szkolnym 2017/2018, na której mocy uczniowie klasy VI kontynuują naukę w 8-klasowej szkole podstawowej. Następnie poinformował o zmianach w kadrze nauczycielskiej, darmowych podręcznikach, remontach przeprowadzonych w szkole w czasie wakacji oraz remontach, które są jeszcze planowane w trakcie bieżącego roku szkolnego. W dalszej części swojego wystąpienia dyrektor poinformował o dniach dyrektorskich, ubezpieczeniu dla uczniów oraz o dowozach uczniów w bieżącym roku szkolnym.
Na zakończenie swojego przemówienia dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom wytrwałości, mądrości oraz ambitnego i sumiennego podchodzenia do codziennych obowiązków, a także powodzenia w realizacji ambitnych zamierzeń nowego roku szkolnego.
W drugiej części uroczystości uczniowie klasy 7 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Panią Renatę Wiśniewską oraz Pana Edwarda Kyca.
Po części artystycznej uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.


Powrót do Aktualności

Administrator strony: Andrzej Jasionowski, e-mail: a.jasionowski@poczta.fm
© Wszelkie prawa zastrzeżone | Małochwiej Duży 2012