Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym

tresc
Aktualności 2016/2017

Wycieczka do Chełma

24 marca uczniowie klasy I gimnazjum wraz z wychowawczynią oraz panią Elżbietą Marczewską – Buk byli na wycieczce w Chełmie. To leżące około 35 km od Małochwieja miasto nie cieszy się u nas zbytnim zainteresowaniem, a naprawdę warto się tam wybrać.
Chełmskie Podziemia Kredowe to jedyna w Europie kopalnia kredy piszącej. Podziemia udostępnione zwiedzającym znajdują się w centralnej części miasta. W dawnych czasach mieszkańcy Chełma kredę wydobywali wprost ze swych piwnic, a następnie sprzedawali. Trasa turystyczna ma około 2 km długości. W podziemnych korytarzach można obejrzeć ekspozycje dotyczące archeologii, górnictwa i historii miasta. Można też spotkać ducha Bielucha… Okazał się bardzo przyjazny, choć przestrzegł przed samowolnym oddalaniem się od grupy.
Drugim atrakcyjny miejscem w Chełmie jest Chełmski Park Wodny. Aquapark jest nowym i bardzo nowoczesnym obiektem. Został oddany do użytku 26 listopada 2016 roku. W budynku znajdują się baseny, sauny, łaźnie, wanny z hydromasażem, zjeżdżalnie, boiska do squash’a, kręgielnia, siłownia, ścianka wspinaczkowa, restauracja oraz lokale komercyjne. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie.

Teresa Berbeć

Powrót do Aktualności

Administrator strony: Andrzej Jasionowski, e-mail: admin@malochwiej.pl | strona www
© Wszelkie prawa zastrzeżone | Małochwiej Duży 2012