Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym

tresc

Artykuły

Aktualności 2018/2019

Stowarzyszenie Heureka Generator w naszej szkole

Od września 2018 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Zamojskim Stowarzyszeniem Heureka Generator, dzięki któremu mamy nadzieję na zaangażowanie się w projekty międzynarodowe w ramach funduszu unijnego Erasmus+.
Pierwszy raz odwiedzili nas 05 września z uczestnikami projektu "Let’s debate" z Polski i Ukrainy, gdzie w międzynarodowym zespole uczyli się prowadzić debaty na różne, trudne i bardziej przyziemne tematy. Do nas przyjechali z zajęciami integracyjnymi, w których chętnie wzięli udział uczniowie klas 6-8 i 3 gimnazjum. Uczniowie byli zaskoczeni tym, że ktoś obcy do nich przyjeżdża i chce się z nimi bawić, tańczyć i krzyczeć. To część trochę większego planu, którego celem jest otwarcie się na innych. Za nimi przyjechało do nas Radio Lublin i nagrało wywiady o projekcie.
Drugi raz Stowarzyszenie odwiedziło naszą szkołę 06 listopada też z zabawami integracyjnymi. Po zabawie uczniowie klas 4-7 mogli poznać uczestników seminarium "Let me tell you a story – Pozwól, że opowiem Ci historię", organizowane przez Heurekę we współpracy z Zamojskim Centrum Wolontariatu, które opiekuje się starszymi mieszkańcami naszego regionu doświadczonymi przez historię II Wojny Światowej – Sybirakami, partyzantami, więźniami obozów, internowanymi, którzy uczestniczą w krzewieniu metody poznawania historii, która nazywa się "ŻYWE LEKCJE HISTORII". Polega ona na przeprowadzeniu przez uczniów wywiadu z żyjącym świadkiem historii tamtego okresu. Uczniowie muszą znaleźć odpowiednią osobę, zapoznać się z biografią, opracować pytania i przeprowadzić oraz nagrać wywiad i rozpropagować informację o nim.
Dla uczniów największą atrakcją był fakt, że w ich szkole gościli obcokrajowcy z Cypru, Macedonii, Litwy, Łotwy, Czech, Rumunii i Węgier i musieli się z nimi porozumieć, pobawić i posłuchać. Na pierwszy rzut oka w ogóle nie można było zauważyć, że zajmowali się oni tematem II Wojny Światowej i wspomnieniami Polaków. Nasza szkoła będzie taką lekcję organizować 13 grudnia.

Renata Lewandowska - nauczyciel j. angielskiego

Powrót do Aktualności

Administrator strony: Andrzej Jasionowski, e-mail: a.jasionowski@poczta.fm
© Wszelkie prawa zastrzeżone | Małochwiej Duży 2012