Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest piątek, 22 września 2023 roku.


15 Sie

W dniach 12-18 lipca trzy uczennice, w tym jedna absolwentka naszej szkoły: Ela, Kasia i Weronika uczestniczyły w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach działań projektu ekologicznego Become ECOnfident w Motyczu Leśnym. Grupa polska składała się z pięciu uczestników, naszą grupę wspierały jeszcze dwie uczennice z II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie i reprezentowały wspólnie Stowarzyszenie HEureka Generator, stronę rumuńską reprezentowało stowarzyszenie Association EVOLUTION, a stronę litewską TAVO EUROPA.

Więcej
19 Lip

We wrześniu 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do Programu „Szkoła z klasą”. Celem edycji 2022/2023 było rozwijanie wśród nauczycieli oraz uczniów: poczucia sprawczości i odpowiedzialności za własny proces uczenia, umiejętności współpracy, pracy zespołowej i dbania o dobre relacje, krytycznego myślenia, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Zgodnie z regulaminem programu, w szkole powstał 3-osobowy zespół nauczycieli plus dyrektor jako osoba wspierająca. Naszą szkołę reprezentowały panie: Magdalena Bojarczuk, Renata Lewandowska i Sylwia Nowosad.

Więcej
10 Lip

Nasza szkoła obok realizacji bogatego zakresu zadań wychowawczo-opiekuńczych, rzetelnie wywiązuje się ze swojej funkcji dydaktycznej. W tegorocznym egzaminie ósmoklasisty uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki. Nasze średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów to: język polski – 67%, matematyka – 55%, j. angielski – 59%.

Więcej
01 Lip

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na zagadnienia proekologiczne prowadząc działania, które mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. W mijającym roku szkolnym uczestniczyliśmy w ogólnopolskim programie edukacyjnym pod nazwą „Ekologiczna szkoła”, który trwał od 27 września 2022 r. do 31 maja 2023 r. Koordynatorem projektu była nauczycielka przyrody i geografii Pani Renata Wiśniewska, która zapoznawała uczniów z tematyką różnorodności biologicznej i wyzwań środowiskowych oraz we współpracy z opiekunem samorządu uczniowskiego zrealizowała projekt edukacyjny.

Więcej
29 Cze

Uczniowie byłej już klasy 3 po raz kolejny w mijającym roku szkolnym zostali nagrodzeni w konkursowych zmaganiach w ramach realizacji programu edukacji higienicznej „Czyściochowa akademia”. Tym razem zostali laureatami konkursu na plakat pod hasłem: „Dbam o zdrowe zęby każdego dnia”. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy przesyłkę z nagrodami dla uczniów w postaci zestawów produktów do higieny jamy ustnej. W skład zestawu wchodzą: szczoteczka do zębów dla dzieci Aquafresh Big Teeth Psi Patrol oraz pasta do zębów dla dzieci w wieku 6-8 lat Aquafresh Big Teeth Psi Patrol. Gratuluję sukcesu uczniom i wychowawczyni, Pani Jolancie Kawęckiej dziękuję za koordynację działań podczas wykonywania prac konkursowych.

Więcej
23 Cze

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Na naszą uroczystość przybyli w komplecie uczniowie, nauczyciele oraz wzyscy pozostali pracownicy szkoły. W naszej końcoworocznej akademii bardzo licznie udział wzięli również rodzice. Nasz organ prowadzący reprezentowała Pani Ewelina Janowczyk – kierownik Referatu Oświaty i Obsługi Interesantów Gminy Krasnystaw. Na uroczystości obecna była siostra dyrektor Dorota Blok z Placówki "Nasz Dom" w Tuligłowach. Po krótkim wstępie przystąpiliśmy do wręczenia nagród i wyróżnień zaczynając od „zerowiaków”, którzy otrzymując dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego od września będą współtworzyć klasę 1.

Więcej
22 Cze

W czwartek 22 czerwca podsumowaliśmy zajęcia piłki nożnej, które w bieżącym roku szkolnym odbywały się w naszej szkole. Na zajęcia prowadzone w każdy czwartek przez pana Damiana Dobosza uczęszczali chętni uczniowie z klas 1-3. Czwartkowe, ostatnie już zajęcia w mijającym roku szkolnym miały charakter integracyjny. Wzięli w nich udział zarówno młodzi piłkarze i ich trener, jak również rodzice oraz dyrektor szkoły. Głównym wydarzeniem spotkania był mecz pomiędzy drużyną uczniów, których wspomagał ich trener a drużyną rodziców, których starał się wspomagać dyrektor szkoły.

Więcej
21 Cze

21 czerwca – już w wakacyjnym nastroju – uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Stajni „Krasna Szkapa” w Siennicy Nadolnej. Poznali konie hodowane w stadninie oraz dowiedzieli się, jak należy traktować zwierzęta. Każde z dzieci miało okazję odbyć krótką przejażdżkę na klaczy o imieniu Wiki – dzięki asekuracji właścicielki Stajni jazda była przyjemnością, a niektórzy uczniowie prosili o dodatkową rundkę.

Więcej
20 Cze

W ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” oraz ze względu na zbliżającą się przerwę wakacyjną, uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego w miesiącu czerwcu wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Jolantę Kawęcką, mających na celu naukę podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci najpierw obejrzały film instruktażowy „Doktor Kręciołek uczy ratować”, który był wprowadzeniem do tematu. Kolejnym etapem były ćwiczenia, podczas których dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy:

Więcej
16 Cze

W piątek 16 czerwca w klasie 7 zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Priorytetem tego wydarzenia było kształtowanie wśród uczniów umiejętności współpracy, odpowiedzialności za powierzone obowiązki, kulturalnej rozmowy i wzajemnej pomocy. Na efekty długo nie trzeba było czekać: były nimi pyszne rogaliki z ciasta francuskiego, nadziewane bananami, jabłkami oraz mleczną czekoladą. Uczniowie już kolejny raz przekonali się, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, ale również miejsce rozwijania praktycznych umiejętności np. kulinarnych.
Patrząc na zaangażowanie oraz uśmiech na twarzy uczniów, na pewno to powtórzymy!

Więcej
15 Cze

W dniu 15 czerwca w naszej szkolnej bibliotece miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnych konkursów czytelniczych połączone z przyjęciem 1-klasistów do grona czytelników. Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Obrazy książką malowane”. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na zajęciach szkolnych, ilustrującej przygody bohaterów ulubionej lektury. Laureatami konkursu zostali:

Więcej
14 Cze

14 czerwca w szkółce Borek odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI z terenu powiatu krasnostawskiego w związku z realizacją przez powiat krasnostawski projektu „Mocni energią – poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie energii odnawialnej w szkołach powiatu krasnostawskiego”. Zgodnie z prośbą organizatorów szkoła wytypowała dwóch uczniów, po jednym z klas I-III oraz IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Janowczyk z klasy I oraz Bartosz Brzozowski z klasy IV pod opieką szkolnego pedagoga - pani Magdaleny Bojarczuk.

Więcej
13 Cze

Podczas lekcji z wychowawcą uczniowie klasy czwartej rozwijają różne umiejętności, między innymi: radzenia sobie w różnych sytuacjach, współpracy w grupie, organizacji pracy, gospodarności, dbałości o estetyczny wygląd i kulturalnego zachowania. Wszystko to wystąpiło podczas klasowego wykonywania kanapek. Uczniowie podzielili się na pięć grup – trzy grupy dziewcząt i dwie grupy chłopców - każda pracowała według własnego pomysłu. Zostały wykorzystane warzywa i owoce, było tradycyjnie i na słodko. Po zakończeniu pracy i posprzątaniu odbyła się prezentacja, a następnie częstowanie się kanapkami i ich degustacja.

Więcej
13 Cze

13 czerwca dzieci klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w niezwykłej lekcji przyrody. W ramach realizacji programu Akademia Małego Przyrodnika zostaliśmy zaproszeni do Wiejskiego Domu Kultury w Małochwieju Małym, gdzie zajęcia z dziećmi poprowadził pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych pan Krzysztof Wojciechowski. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zdobycia wiedzy na temat otaczającej nas przyrody, a w szczególności poznania ptaków, które widzimy w najbliższym otoczeniu.

Więcej

Realizujemy:

Współpracujemy z: