Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym
Małochwiej Duży 82, 22-30 Krasnystaw
tel./fax: 82 577 90 14
Dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020 roku.

Obecnie odwiedza nas 149 gości.

Narodowe Czytanie 2020

on 07 wrzesień 2020

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku miała ona dla nas szczególne znaczenie ze względu na to, że tegoroczną lekturą Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego - patrona naszej szkoły. Jako jedna z nielicznych szkół w naszym województwie, która posiada imię Juliusza Słowackiego, zostaliśmy zaproszeni przez Kuratorium Oświaty w Lublinie do realizacji wspólnego wydarzenia w formie on-line. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wojewoda Lubelski - pan Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty – pani Teresa Misiuk, Metropolita Lubelski – ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik, Marszałek Województwa Lubelskiego – pan Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin - pan Krzysztof Żuk oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” - pan Marian Król.

Transmisja odbyła się w piątek 4 września w godzinach 10.00-12.00. Przygotowany dla nas fragment „Balladyny” przeczytali uczniowie: Martyna Sobstyl – narrator, Maciej Buk – lekarz, Karol Wójciuk – woźny, oraz Teresa Berbeć – Balladyna i Andrzej Jasionowski jako kanclerz. Dziękujemy za umożliwienie nam udziału we wspólnej realizacji tego wydarzenia, który był dla nas bardzo dużym wyróżnieniem.
Za udział we wspólnym przedsięwzięciu otrzymaliśmy indywidualne podziękowania oraz pamiątkowy egzemplarz "Balladyny".
Informacje dotyczące transmisji oraz galeria zdjęć: Kuratorium Oświaty w Lublinie

Szkolne obchody „Narodowego Czytania” odbyły się w 7 września. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa oraz piękną słoneczną pogodę, czytanie „Balladyny” dla uczniów z klas 4-8 odbyło się w plenerze. Fragmenty utworu czytali uczniowie klasy 8.


Realizujemy:

Współpracujemy z: