Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2024 roku.


"Moje zdrowie - moje prawo" - szkolny piknik profilaktyczny

on 14 czerwiec 2024

Pod hasłem „Moje zdrowie – moje prawo” w dniu 14 czerwca w naszej szkole odbył się plenerowy piknik profilaktyczny, który był jednocześnie szkolnym Dniem Dziecka, odłożonym w czasie ze względów organizacyjnych. Motywem przewodnim pikniku był aktywny i sportowy tryb życia oraz zdrowe i prawidłowe odżywianie się. Była to również szansa na współzawodnictwo pomiędzy rówieśnikami zarówno indywidualne jak i zespołowe w ramach integracji grup klasowych. W trakcie trwania pikniku uczniowie wszystkich klas wzięli udział w bloku profilaktycznym, ponadto dzieci z klas najmłodszych bawiły się pod kierunkiem animatorów, a wszyscy chętni uczniowie mieli okazję wyrównać lub pobić istniejące sportowe rekordy szkoły.

Podczas bloku profilaktycznego, który został przygotowany i przeprowadzony przez panie: Magdalenę Bojarczuk (pedagoga szkolnego) i Karolinę Sarnecką (szkolnego psychologa) uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach. Najmłodsi uczestnicy w trakcie przeprowadzania sztafet profilaktycznych mieli za zadanie rozpoznać produkty zdrowe i niezdrowe, uczniowie klasy II i III tworzyli plakaty ze skojarzeniami związanymi ze zdrowiem, uczniowie klas IV-VIII określali czy zdania dotyczące zdrowego stylu życia są prawdziwe, czy też fałszywe. Sztafety profilaktyczne miały na celu zgłębienie przez uczniów wiedzy dotyczącej tych czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie: zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, unikania używek, właściwej organizacji czasu wolnego oraz zdrowia psychicznego. Ze względu na bardzo duże zaangażowanie w wykonywanie zadań wszystkich uczniów, każda klasa uzyskała tytuł zwycięskiej drużyny oraz otrzymała gromkie brawa i zespołowe nagrody.
W strefie dla najmłodszych animatorzy zorganizowali szereg zabaw zarówno tanecznych jak i ruchowych, zwinnościowych oraz plastycznych.
W trakcie pikniku, pod kierunkiem pani Elżbiety Marczewskiej-Buk udało się pobić kilka oficjalnych sportowych rekordów szkoły w kategorii klas 4-6.

Poprawiono następujące wyniki:

Skok w dal z miejsca
- Roksana Barańska – 200 cm
- Bartłomiej Oleszczuk – 205 cm

Bieg na 60 m
- Natan Szafraniec – 9,25 sek.

Skok dosiężny
- Roksana Barańska (42 cm)

Żonglerka piłką nożną
- Roksana Barańska (7)
- Michał Mołdoch (152)

Zwis na drążku
- Roksana Barańska (2 min.)

Brzuszki
- Maja Marucha (142)

Podczas pikniku ustanowiony został rekord szkoły w dyscyplinie „brzuszki” w kategorii chłopców klas 4-6:
- Natan szafraniec (200)

Pozostałe rekordy w kategorii 4-6 oraz 7-8 ustanowione 1 czerwca 2022 r. pozostają aktualne. Rekordy wg stanu na dzień 1 czerwca 2022 r. można zobaczyć TUTAJ. Niebawem na stronie szkoły pojawi się zaktualizowana lista rekordów.
W trakcie pikniku działało studio makijażu, uczniowie mogli się posilić watą cukrową, popcornem a na zakończenie pikniku lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W tym miejscu pragnę podziękować rodzicom za wsparcie przy organizacji naszego wydarzenia. Dziękuję paniom: Joannie Czuba, Ewelinie Janowczyk, Małgorzacie Lis, Małgorzacie Zwierz oraz panom: Mateuszowi Lis, Tomaszowi Dzida.

Organizacja pikniku została sfinansowana ze środków Uczniowskiego Klubu Sportowego „Victoria” pochodzących z Gminy Krasnystaw w ramach realizacji zadania publicznego: „Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież poprzez: finansowanie zajęć, obozów, imprez i projektów, realizowanych przez organizacje sportowe oraz placówki oświatowe, organizowanie gminnych imprez i programów sportowo-rekreacyjnych, wspieranie rozwoju młodych talentów w ramach których prowadzone są działania profilaktyczne zapobiegające uzależnieniom”.

Mamy nadzieję, iż podjęte działania profilaktyczne przyczynią się do wzrostu wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia i motywacji do zachowań prozdrowotnych uczniów.Andrzej JasionowskiFragmenty pikniku:


Realizujemy:

Współpracujemy z: