Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku.


Plac zabaw oddany do użytku!

on 28 maj 2024

We wtorek 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia placu zabaw, który powstał dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Modernizacja placu możliwa była dzięki środkom pozyskanym w ramach programu „Dostępna przestrzeń Publiczna”. W ramach modernizacji powiększony został obszar placu, wymieniono powierzchnię bezpieczną a do istniejącego zestawu zabawowego dodano nowe urządzenia tj. huśtawki, karuzelę tarczową, czworobok wspinaczkowy oraz bujaki. W najbliższym otoczeniu placu zainstalowano 4 ławki, parking na rowery oraz pojemniki segregacji śmieci. Plac dostosowany jest do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Całość inwestycji to kwota 189 551,36 zł, z czego 151 641,08 zł stanowią środki z PFRON, pozostała zaś kwota to wkład własny Gminy Krasnystaw. Prace wykonała firma SAFEPLACE, która wybrana została w wyniku przeprowadzonego przetargu.

W otwarciu placu uczestniczył pan Wojciech Kowalczyk – Wójt Gminy Krasnystaw, który wraz z dyrektorem szkoły, przedstawicielem Rady Rodziców – Eweliną Janowczyk, przedstawicielem Rady Pedagogicznej – Danutą Berbeć oraz przedstawicielem uczniów z Grupy Wiekowej „Skrzaty” – Pawłem Nożyńskim dokonał ceremonii symbolicznego przecięcia wstęgi.
Otwarcie placu zabaw poprzedziło uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty co z pewnością było miłą niespodzianką zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.Andrzej Jasionowski


Realizujemy:

Współpracujemy z: