Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2024 roku.


Dzień Kropki w naszej szkole

on 15 wrzesień 2023

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klas 1-8 oraz oddziału przedszkolnego postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Motywem przewodnim większości dzisiejszych działań zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski była więc oczywiście kropka. Tego dnia w naszej szkole królowały ubrania w kropki, kropeczki, grochy i groszki. Podczas lekcji, młodsi uczniowie obejrzeli film „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Starsi uczniowie zapoznali się z historią święta dzięki wywieszonym na szkolnym korytarzu informacjom. Po projekcjach filmu, pogadankach uczniowie przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł malując je kolorowymi kredami na szkolnym boisku oraz wykonując plakaty związane z dzisiejszym świętem. W klasach wybierane były osoby z największą ilością kropek. Cała społeczność szkolna miała okazję podziwiać kropkową rewię mody, uczestniczyć w kropkowych grach i zabawach oraz zrobić sobie zdjęcia w „Kropkowej Fotobudce” i otrzymać na pamiątkę dzisiejszego dnia namalowaną na dłoni lub twarzy kropkę. Podsumowując Szalony Dzień Kropek możemy stwierdzić, iż każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie. 15 września postawiliśmy pierwszą kropkę i zobaczymy gdzie nas ona zaprowadzi...Magdalena Bojarczuk – pedagog, opiekun Samorządu Uczniowskiego


Realizujemy:

Współpracujemy z: