Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2024 roku.


Nasi absolwenci na 24. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

on 08 wrzesień 2023

Weronika Lubaś i Adrian Barański – laureaci XXI Powiatowego Konkursu Filmowego, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i KDK wzięli udział w 24. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Mieli możliwość zapoznania się z kinematografią polską, amerykańską, angielską, szwedzką, francuską, włoską i irańską. Mogli także wziąć udział w prelekcjach i dyskusjach prowadzonych przez znanych filmoznawców, m. in. przez Alicję Myśliwiec – dziennikarkę radiową i telewizyjną czy Łukasza Maciejewskiego - dziennikarza i krytyka filmowego.

Ogromnym zainteresowaniem uczestników LAF-u cieszyły się spotkania autorskie z polskimi twórcami filmowymi, np. z reżyserem Krzysztofem Zanussim, aktorką Dorotą Pomykałą i reżyserką Anną Jadowską, odtwórczynią głównej roli w filmie „Jezioro Słone” Katarzyną Butowtt i reżyserką Katarzyną Rosłaniec, aktorką Agnieszką Radzikowską, aktorem Michałem Żurawskim i reżyserką Beatą Dzianowicz czy kostiumografką Dorotą Roqueplo. Dodatkową atrakcją były również nocne koncerty.
Letnia Akademia Filmowa prezentuje bogactwo kina polskiego i światowego oraz uniwersalne problemy, które zachęcają do dyskusji i refleksji. Niewątpliwie udział w takim wydarzeniu rozwija zainteresowania, uwrażliwia i wzbudza ciekawość. Mam nadzieję, że sukces Weroniki i Adriana zainspiruje innych uczniów do pracy z filmem i udziału w kolejnym konkursie filmowym.Teresa Berbeć - opiekun szkolnego koła filmowego


Realizujemy:

Współpracujemy z: