Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest środa, 21 kwietnia 2021 roku.


Pomgamy tym, którzy pomocy potrzebują...

on 26 luty 2021

Jednym z priorytetów naszej szkoły jest działalność charytatywna oraz pomoc potrzebującym. Po raz kolejny wzięliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała już po raz 29-ty. Do zbiórki na rzecz orkiestry włączyli się zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły. Tegoroczna zbiórka nie była tak okazała jak bywało to dotychczas ze względu na obecność w szkole uczniów tylko klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Niemniej jednak udało się nam zebrać dosyć okazałą kwotę 848,30 zł, która została już przekazana na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W ramach stałej współpracy z Lubelskim Hospicjum im. Małego Księcia już po raz kolejny przekazaliśmy bardzo dużą ilość plastikowych zakrętek zebranych przez uczniów i pracowników szkoły. Ilością niespełna dwudziestu worków szczelnie wypełnionych zakrętkami zapełniliśmy prawie w całości samochód hospicjum, który po ich odbiór przyjechał do nas we wtorek 23 lutego. Zbierając zakrętki pomagamy spełniać marzenia podopiecznym Hospicjum, które od 1997 roku obejmuje opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Przywołując tę znaną sentencję chcę z całego serca podziękować Uczniom, ich Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za udział w tych obu szlachetnych przedsięwzięciach.Andrzej JasionowskiRealizujemy:

Współpracujemy z: