Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym
Małochwiej Duży 82, 22-300 Krasnystaw
tel./fax: 82 577 90 14
Dzisiaj jest piątek, 26 lutego 2021 roku.

Obecnie odwiedza nas 11 gości.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…

on 11 luty 2021

Nawiązując do staropolskiego przysłowia: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”, w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tradycji „tłustego czwartku”. Dzięki Paniom z obsługi w całej szkole już od rana rozchodził się zapach świeżo smażonych obwarzanków. Przesąd mówi, że jeśli ktoś w „tłusty czwartek” nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło, dlatego też każdy uczeń i każdy pracownik otrzymał po dwa słodkie obwarzanki. Dlaczego tylko dwa? Dlatego, że jednym z kierunków działalności naszej szkoły jest zdrowe odżywianie, a co się z tym wiąże rozważne spożywanie produktów zwierających dużą ilość cukru i tłuszczu. Przy okazji „tłustego czwartku” uczniowie klas 0-3, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły po raz kolejny dokonali dobrowolnych wpłat na rzecz tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dziękuję Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły za pomoc w kultywowaniu tradycji oraz za wielkie serce i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która corocznie gra dla chorych osób a w szczególności dzieci.Andrzej JasionowskiPrzegląd fotografii z poszczególnych klas:Oddział Przedszkolny
Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3


Realizujemy:

Współpracujemy z: