Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest piątek, 18 czerwca 2021 roku.


14 Cze

Niezwykle istotnym i bardzo ważnym w działalności naszej szkoły zagadnieniem, wpisującym się również w szkolny program wychowawczo-profilaktyczny jest zdrowe odżywianie. W poniedziałek 14 czerwca uczniowie klasy trzeciej w ramach tej tematyki realizowali zajęcia pod hasłem „Zdrowie na talerzu”. W ramach zajęć poruszono kwestię zdrowego odżywiania i świadomego wyboru produktów, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Przeanalizowano piramidę żywieniową, która sugeruje, że podstawą zdrowia jest ruch oraz właściwy dobór produktów. Następnie przypomnieliśmy sobie o zasadach higieny przygotowywania posiłków oraz ich spożywania. Najbardziej oczekiwanym elementem zajęć było wykonanie przez uczniów zdrowych koktajli owocowo – mlecznych oraz sałatek owocowych i warzywnych.

Więcej
11 Cze

Nasi uczniowie z grupy wiekowej „Skrzaty” po raz kolejny czynnie włączyli się do akcji „Góra Grosza”, która w bieżącym roku szkolnym zorganizowana została już po raz 21. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Oprócz efektu wychowawczego akcji uczniowie z pewnością osiągnęli również efekt dydaktyczny utrwalając podstawowe umiejętności matematyczne. Przeprowadzenie akcji wymagało podjęcia przez nas 5 kroków:

Więcej
10 Cze

Uczennica klasy 2 naszej szkoły – Maja Marucha wzięła udział w Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się 5 czerwca w Białymstoku, zdobywając tam brązowy medal. Maju serdecznie gratulujemy Ci tego wielkiego, pierwszego sukcesu, który jest niezwykle ważny w karierze każdego sportowca. Jesteśmy też przekonani, że Twoje sukcesy sportowe będą w dalszym ciągu szły w parze z sukcesami szkolnymi.

Więcej
09 Cze

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2 przystąpili do jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych o tematyce ekologicznej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie pod opieką wychowawczyni Pani Danuty Berbeć – szkolnego koordynatora programu - wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznać korzyści płynące z aktywności fizycznej. W ramach programu koordynator szkolny otrzymał dostęp do merytorycznych materiałów, które z pewnością pomogły w przeprowadzeniu proekologicznej edukacji. W ramach programu szkoła otrzymała również bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych przez metodyków z myślą o naszych najmłodszych.

Więcej
08 Cze

Uczeń klasy 1 Mateusz Kuczyński został laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Uśmiechnięta Buzia Świata” zorganizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury. Mateusz w dniu 6 czerwca otrzymał nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Łuków podczas imprezy plenerowej zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi zdobycia tytułu laureata, dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły na zewnątrz a mamy również nadzieję, że to nie ostatnie sukcesy na polu artystycznym.

Więcej
01 Cze

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. To bardzo ważne święto nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Przypomina nam o tym, aby zawsze pamiętać o prawach najmłodszych, gdyż to oni są naszą przyszłością. Dzień rozpoczęliśmy od poznania obchodów tego święta na świecie, np.: we Włoszech, Francji czy Meksyku. Po złożeniu życzeń przez wychowawcę dzieci rozpakowały prezenty od rodziców i opiekunów. Duże zainteresowanie wzbudziły puzzle, na których widoczne były postacie ze znanych bajek. Kolejnym prezentem były Tamagotchi, zabawka, dzięki której dzieci mogły wybrać cyfrowe zwierzątko do opieki i zabawy. Po obejrzeniu bajki i zjedzeniu słodkości udaliśmy się na plac zabaw. Energię uczniowie rozładowywali bawiąc się w chowanego, berka i huśtając się na huśtawce.

Więcej
01 Cze

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy wielkie święto – DZIEŃ DZIECKA! Jest to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa – prawa człowieka. W tym roku święto najmłodszych wyglądało zupełnie inaczej niż w latach poprzedzających pandemię. Mimo tej sytuacji, za sprawą naszych Kochanych Rodziców i Opiekunów, nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń. Były prezenty i słodki poczęstunek a słoneczna pogoda sprzyjała zabawom ruchowym na placu przedszkolnym. Każde dziecko jest niesamowite i wyjątkowe, dlatego też z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim Przedszkolakom uśmiechu, możliwości rozwijania własnej kreatywności i ciekawości świata oraz spełnienia wszystkich marzeń, tych małych i tych większych!

Więcej
01 Cze

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole upłynął w wyjątkowej, odmiennej atmosferze. Ze względu na pandemię każda klasa samodzielnie organizowała sobie atrakcje. W klasie trzeciej zorganizowano rozgrywki zespołowe w mini - koszykówkę w sali gimnastycznej, zabawy ruchowe na placu zabaw, gry stolikowe, zabawy ruchowe z muzyką, gry w gumy oraz odbyła się projekcja filmu „Ekipa Chrumasa gotuje” w ramach realizacji projektu „Program dla szkół”. Film zawierał przesłanie dotyczące zdrowego odżywiania, świadomego wyboru produktów i umiejętności przygotowywania prostych, zdrowych posiłków Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy zatroszczyli się o niespodziankę dla dzieci oraz przygotowali zestaw upominków i słodyczy. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam wszystkim wielu emocji.

Więcej
31 Maj

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i brakiem możliwości przeprowadzenia konkursu, w bieżącym roku szkolnym udało się nam zorganizować matematyczne zmagania uczniów klas 1-8, które w naszej szkole odbyły się już po raz siedemnasty. Ze względu na wymagania sanitarne konkurs, który dotychczas posiadał zasięg gminny odbył się w tym roku w formule wewnątrzszkolnej. W konkursie wzięli udział uczniowie uzdolnieni matematycznie wyłonieni w eliminacjach klasowych. Celami konkursu są: budzenie zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie kompetencji matematycznych, kształcenie umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów, wskazywanie znaczenia wiedzy matematycznej w życiu i działalności człowieka, motywowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, wyłanianie uczniów uzdolnionych matematycznie.

Więcej

Realizujemy:

Współpracujemy z: