Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym
Małochwiej Duży 82, 22-300 Krasnystaw
tel./fax: 82 577 90 14
Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 roku.

Obecnie odwiedza nas 114 gości.

17 Gru

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne i pełne radości chwile. Przedszkolne spotkanie opłatkowe to czas, który napełnił nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Społeczność przedszkolna wysłuchała słów Pisma Świętego oraz życzeń od Pana Dyrektora i Pań uczących w grupie przedszkolnej. Następnie nadeszła pora łamania się opłatkiem i czas wspólnego kolędowania. Na stołach gościło pyszne ciasto, owoce i słodycze przygotowane przez mamę Madzi Zwierz. Całemu wydarzeniu towarzyszyła rodzinna atmosfera. Nie brakło chwil wzruszeń i radości, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej
16 Gru

O nowe mebelki szkolne w postaci stolików i krzesełek wzbogaciła się nasza szkoła dzięki środkom z funduszu sołeckiego mieszkańców Małochwieja Dużego. Dzięki przyznanym środkom kompleksowo wyposażyliśmy klasy 1-3 w jednolite, certyfikowane krzesełka i stoliki. Meble są regulowane w takich zakresach, które zapewnią uczniom komfort, bezpieczeństwo, jakość nauki jak również spełnią wymogi dotyczące dostosowań mebli edukacyjnych.

Więcej
15 Gru

W ramach działalności profilaktycznej szkoły w październiku ogłoszony został konkurs pod hasłem „Nie boję się powiedzieć NIE!”. Konkurs skierowany został do uczniów klas 1-8 i zorganizowany został w dwóch kategoriach: "Plakat profilaktyczny" oraz "Prezentacja multimedialna".

Więcej
07 Gru

Każdego roku w okresie przedświątecznym św. Mikołaj odwiedza domy, aby obdarować prezentami przede wszystkim najmłodszych. W ten sposób nagradza dzieci, które były grzeczne. W tym roku przyszedł także do nas. Miał prezent dla każdego dziecka. Radość i szczęście były udziałem wszystkich. Za pomoc w organizacji spotkania ze św. Mikołajem serdecznie dziękujemy Rodzicom i Opiekunom dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

Więcej
04 Gru

Już po raz dwunasty nasza szkoła była organizatorem Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jestem Przyjacielem Przyrody”. W bieżącym roku ze względu na panującą pandemię konkurs miał odmienną formę, wniesiono również poprawki do regulaminu. W porównaniu do lat ubiegłych, zrezygnowano z zasięgu gminnego, organizując go dla uczniów klas 0-4 tylko naszej szkoły. Ponadto zmieniony został termin przeprowadzenia konkursu z tradycyjnie odbywającego się w kwietniu na miesiące październik/listopad. Część prac ze względu na naukę zdalną uczniowie byli zmuszeni przesyłać w formie elektronicznej na adresy mailowe organizatorów.

Więcej
03 Gru

Wszyscy z tęsknotą czekamy na zbliżające się Boże Narodzenie. Czekają mali i duzi. To szczęśliwy czas, który przypomina nam najpiękniejsze chwile: pierwszy śnieg, wizytę św. Mikołaja, strojenie choinki, oczekiwanie na prezenty. Magia Świąt wypełniła już serduszka dzieci z oddziału przedszkolnego. Wiele emocji towarzyszyło ubieraniu choinki, którą wraz ze słodyczami podarował nam Pan Dyrektor. Było mnóstwo radości i zabawy. Na choince nie zabrakło także ozdób wykonanych przez przedszkolaki w ramach zajęć szkolnych.

Więcej
01 Gru

1 grudnia 2020r. podano wyniki IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Anioł", organizowanego po patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego. Celem konkursu było wychowanie przez sztukę, inspirowanie do kreatywności i własnej pracy twórczej, rozwijanie wrażliwości i poczucia piękna, odkrywanie młodych talentów. W kategorii klas I-IV laureatem został uczeń klasy 1 naszej szkoły Mateusz Kuczyński. Opiekunem Mateusza jest wychowawczyni klasy Pani Jolanta Kawęcka.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej

Realizujemy:

Współpracujemy z: